telefontelefon

LOREM IPSUM DOLOR

Dowiedz się więcej

Glottodydaktyka - Nowoczesna Edukacja

Glottodydaktyka to pełna wiedza o dziecku, o tym, jak, gdzie i kiedy rozwijać umysł dziecka: uczyć dziecko czytania, pisania i liczenia.

Każde dziecko każdego dnia osiąga sukces, co wyzwala w dziecku, niezwykle ważne w edukacji, pozytywne emocje.

Genialny Klimat

Bezpieczne, nowoczesne, przestronne i przytulne - takie są nasze Przedszkola Kolorowe Pudełko.

Jugar hablar español

Projekt autorski przedszkola Kolorowe Pudełko.

Pani Yelen jest animatorką i instruktorką tańca kubańskiego. 

Przyjechała do nas prosto z Kuby!

Niesamowite i ekscytujące zajęcia!

Nadmorski Spacer w Kropli Wody

Dzieci w Kolorowym Pudełku biorą udział w seansach picia wody z naturalnym jodem.  Tym samym uzupełniają swoje zapotrzebowanie na ten cenny pierwiastek.

Drzwi Kolorowego Pudełka, zawsze otwarte dla wszystkich!!!

Zapraszamy do Kolorowego Pudełka!!! Zapisy w sekretariacie przedszkola. :) 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. 

Glottodydaktyka - Nowoczesna Edukacja

Każde dziecko każdego dnia osiąga sukces, co wyzwala w dziecku, niezwykle ważne w edukacji, pozytywne emocje.

Glottodydaktyka to pełna wiedza o dziecku, o tym, jak, gdzie i kiedy rozwijać umysł dziecka: uczyć dziecko czytania, pisania i liczenia.

 

Dzieci w placówkach glottodydaktycznych:

Otrzymują mocne fundamenty do dalszego rozwoju umysłowego.

Wcześnie i w sposób indywidualny stymulowane są do nauki, do poznawania świata - to naczelna zasada glottodydaktyki.

Każde dziecko każdego dnia osiąga sukces, co wyzwala w dziecku, niezwykle ważne w edukacji, pozytywne emocje.

Dzieci lubią nauczyciela glottodydaktyka, lubią przedszkole, szkołę; chętnie uczęszczają do tych placówek.  

Glottodydaktyka rozwija w dziecku miłość do języka i matematyki, do świata wiedzy.

Dziecko chce, bo jest rozbudzone poznawczo,

Chłonie wiedzę, ponieważ sprawia mu to przyjemność.

Proces dydaktyczny jest tak skonstruowany, aby samo odkrywało, poznawało, eksplorowało;

Dziecko tworzy, bo wspierana jest jego  kreatywność.

Wchodząc w kolejne etapy kształcenia Dziecko jest pewne siebie, otwarte, dyskutuje, myśli logicznie, samo potrafi formułować wnioski.

 

W glottodydaktyce nie używamy podręczników i gotowych kart pracy. 

Jaki jest nauczyciel glottodydaktyk ?

Glottodydaktyk to nauczyciel, który wykonuje swoją pracę na najwyższym poziomie.

Glottodydaktyk nie zleca zadań szkolnych do domu, gdyż dzieci wszystko, co istotne poznają w szkole.

Glottodydaktyk nie powinien mieć porażek dydaktyczno-wychowawczych, a jeśli je ma, to nigdy nie wini za nie dziecka, czy rodziców, ale tylko siebie.

Genialny Klimat

Zdrowy klimat i przytulne komfortowe pomieszczenia........

" GENIALNY KLIMAT" to nie tylko  wspaniała atmosfera, cudowni nauczyciele, czy też stworzone doskonałe warunki do tego, aby budować w dzieciach otwartość, asertywność, pewność siebie, sprawianie, aby były głodne poznawania otaczającego je świata.

Również ważnym elementem jest fizyczne miejsce, w którym swój czas spędzają przedszkolaki.

 

BudynekPrzedszkola KOLOROWE PUDEŁKO W RADOMIU został oddany do użytku w 2020 roku. Jego powierzchnia to ok .1000 m2. Znajdują się w nim sale dydaktyczne, (każda wyposażona w łazienkę), kuchnia, oraz dodatkowa sala zajęć ruchowych/gimnastycznych.

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu w przedszkolu dlatego zależało nam na tym, aby sale były bezpieczne i przestronne (sale mają nawet 80 m2). Wyposażone są w wentylację mechaniczną wraz z rekuperacją. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu powietrze jest wymieniane (świeże i czyste) w salach kilkukrotnie w ciągu godziny. Dodatkowo, aby zapewnić komfort przebywania w pomieszczeniach w upalne dni, wyposażyliśmy każdą salę w klimatyzację, delikatnie obniżając temperaturę w salach w stosunku do temperatury zewnętrznej.

Budynek spełnia rygorystyczne normy ppoż, budowlane i sanitarne. Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom projektanci zadbali o to, aby odległość z każdej sali do bezpiecznej ewakuacji była mniejsza niż 10m.

Przy przedszkolu znajduje się bezpieczny ogrodzony teren wraz z placem zabaw i ciekawymi miejscami do miłego spędzania czasu przez przedszkolaki.

Strefa zewnętrzna oraz sale są monitorowane przez system kamer.

 

Zapraszamy do Kolorowego Pudełka !!!

Zapraszamy do naszego przedszkola

Jugar hablar español

Jugar hablar español

Projekt Jugar hablar español, to przede wszystkim cały dzień spędzony z native speakerem w otoczeniu języka hiszpańskiego To możliwość zanurzenia się w języku, czyli wprowadzenie tak zwanej metody immersji językowej. Obcowanie w naturalnych warunkach - w trakcie zabawy jedzenia i wszystkich czynności wykonywanych w przedszkolu, sprawia, że przedszkolaki nie mają do końca świadomości, że uczą się języka obcego. Stopniowo poznają nowe słownictwo związane z różnorodną tematyką: jedzenie, zwierzęta, części ciała, po to, aby z biegiem czasu zrozumieć podstawowe polecenia, a w następstwie bardziej złożone struktury zdania. 

Jugar hablar español

Nadmorski Spacer w Kropli Wody

Nadmorski spacer w kropli wody- program picia wody z jodem.

Dzieci w naszym przedszkolu realizują program picia wody z jodem stworzony pod patronatem Uzdrowiska Wysowa Zdrój. Przedszkolaki codziennie piją wodę z jodem, pierwiastkiem niezbędnym do wytwarzania hormonów tarczycy, które wpływają m.in. na prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego i kostnego. Niezwykle ważną rolę w naszym organizmie ­ odgrywa właśnie jod. Jego niedobór prowadzi do obniżenia tzw. wyższych funkcji mózgu (m.in. zdolności efektywnego uczenia się, zapamiętywania i kojarzenia), skutkuje zwiększeniem częstości chorób tarczycy oraz nowotworów żołądka, ale także prowadzi do zaburzeń metabolizmu: osoby z niedoborem jodu mają skłonność do tycia, niezależnie od diety. Przy normalnym funkcjonowaniu organizmu, kiedy dostaje on z pożywieniem wystarczającą dawkę jodu, tarczyca wytwarza odpowiednią ilość hormonów, które regulują tempo przemiany materii ­ co przekłada się na szybkie spalanie tlenu, glukozy i tłuszczów na poziomie komórkowym, a to przyspiesza odchudzanie. Niedobór tych hormonów oznacza więc zmniejszenie metabolizmu komórkowego i związanych z tym procesów pozyskiwania energii. Nasz kraj to obszar niedoboru jodu, a braki tego cennego pierwiastka w codziennej diecie mogą dotykać około 40% Polaków ­ stąd powszechna profilaktyka, do tej pory oparta o jodowanie soli kuchennej. Jednak w świetle rekomendacji WHO powinniśmy zredukować spożycie soli o około 50%, co jednocześnie oznacza niestety ograniczenie źródła jodu. W tej sytuacji eksperci zalecają regularne jedzenie produktów naturalnie bogatych w jod ­ ryb morskich (np. dorsz, łosoś, płastuga), owoców morza, jarzyn (m.in. szpinak, brokuły), mleka i jego przetworów oraz picie wód mineralnych z oznaczonym stężeniem jodu.

Dzieci w naszym przedszkolu codziennie piją wodę z jodem

Drzwi Kolorowego Pudełka, zawsze otwarte dla wszystkich!!!

Zapraszamy dzieci do eksplorowania kolorów naszego przedszkola. :)

Drogi Rodzicu, zapraszamy, jeżeli chcesz poznać naszą placówkę i otrzymać wszelkie informacje na temat oferty, odwiedź nas już teraz przy ul. MARII FOŁTYN 6E W RADOMIU.

W trakcie dni otwartych Dzieci poznają naszą placówkę w warunkach naturalnych. To czas na eksplorowanie pomieszczeń przedszkola, nawiązanie pierwszej relacji z nauczycielem i podjęcie decyzji, czy chcę tu zostać :)

Jeżeli pragną Państwo poznać naszą placówkę zapraszamy do kontaktu oraz osobistego odwiedzenia przedszkola. 

Chętnie pokażemy nasze przedszkole oraz opowiemy o koncepcji pracy naszej placówki.

W Kolorowym Pudełku prowadzimy zapisy do 2 grup wiekowych. 

3 - latki, 4 - latki GRUPA LWIĄTKA
5 - latki, 6 - latki GRUPA TYGRYSKI

Do naszej placówki zapraszamy również Maluszki, które ukończyły 2,5 roku. :) 

Sekretariat przedszkola jest czynny codziennie w godzinach 8.00 - 16.00. W tym czasie jesteśmy do Państwa dyspozycji. Z uwagi na obecną sytuację zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego celem ustalenia godziny spotkania.

Do zobaczenia w Kolorowym Pudełku!!! :) 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z  okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI nasze przedszkolaki z Kolorowego Pudełka  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystą akademię zapoczątkował wspólny śpiew hymnu dzieci wyrecytowały piękne patriotyczne wiersze oraz zatańczyły Krakowiaka.
To ogromne święto dla naszych przedszkolaków, które wprowadziło ich w nastrój powagi i dumy narodowej.

Jesteśmy dumni z naszych małych ,,wielkich'' patriotów. 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Polityka Prywaności