telefontelefon

LOREM IPSUM DOLOR

Dowiedz się więcej

Glottodydaktyka - Nowoczesna Edukacja

Glottodydaktyka to pełna wiedza o dziecku, o tym, jak, gdzie i kiedy rozwijać umysł dziecka: uczyć dziecko czytania, pisania i liczenia.

Każde dziecko każdego dnia osiąga sukces, co wyzwala w dziecku, niezwykle ważne w edukacji, pozytywne emocje.

Genialny Klimat

Bezpieczne, nowoczesne, przestronne i przytulne - takie są nasze Przedszkola Kolorowe Pudełko.

International Dot Day - Dzień Kropki w Kolorowym Pudełku!

"What means the dot?
"...creativity, courage, and collaboration"

W międzynarodowy dzień kropki, przekonaliśmy się w naszym przedszkolu, że nawet małą kropkę, można ożywić na niezliczone ilości sposobów, przy użyciu naszej wielkiej wyobraźni! :) 

 

 

Nadmorski Spacer w Kropli Wody

Dzieci w Kolorowym Pudełku biorą udział w seansach picia wody z naturalnym jodem.  Tym samym uzupełniają swoje zapotrzebowanie na ten cenny pierwiastek.

Drzwi Kolorowego Pudełka, zawsze otwarte dla wszystkich!!!

Zapraszamy do Kolorowego Pudełka!!! Zapisy w sekretariacie przedszkola. :) 

Zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku... :)

Powrót do przedszkola, po kolorowych wakacjach naszych Przedszkolaków, był pełen emocji i wrażeń, pozostalych jeszcze z ich rodzinnych, letnich przygód. Nasze Kochane Maluchy, chętnie dzieliły się z nami opowieściami o tym, co zobaczyły, co przeżyly, gdzie były, a my z uśmiechem słuchaliśmy tych historii. :) 

Glottodydaktyka - Nowoczesna Edukacja

Każde dziecko każdego dnia osiąga sukces, co wyzwala w dziecku, niezwykle ważne w edukacji, pozytywne emocje.

Glottodydaktyka to pełna wiedza o dziecku, o tym, jak, gdzie i kiedy rozwijać umysł dziecka: uczyć dziecko czytania, pisania i liczenia.

 

Dzieci w placówkach glottodydaktycznych:

Otrzymują mocne fundamenty do dalszego rozwoju umysłowego.

Wcześnie i w sposób indywidualny stymulowane są do nauki, do poznawania świata - to naczelna zasada glottodydaktyki.

Każde dziecko każdego dnia osiąga sukces, co wyzwala w dziecku, niezwykle ważne w edukacji, pozytywne emocje.

Dzieci lubią nauczyciela glottodydaktyka, lubią przedszkole, szkołę; chętnie uczęszczają do tych placówek.  

Glottodydaktyka rozwija w dziecku miłość do języka i matematyki, do świata wiedzy.

Dziecko chce, bo jest rozbudzone poznawczo,

Chłonie wiedzę, ponieważ sprawia mu to przyjemność.

Proces dydaktyczny jest tak skonstruowany, aby samo odkrywało, poznawało, eksplorowało;

Dziecko tworzy, bo wspierana jest jego  kreatywność.

Wchodząc w kolejne etapy kształcenia Dziecko jest pewne siebie, otwarte, dyskutuje, myśli logicznie, samo potrafi formułować wnioski.

 

W glottodydaktyce nie używamy podręczników i gotowych kart pracy. 

Jaki jest nauczyciel glottodydaktyk ?

Glottodydaktyk to nauczyciel, który wykonuje swoją pracę na najwyższym poziomie.

Glottodydaktyk nie zleca zadań szkolnych do domu, gdyż dzieci wszystko, co istotne poznają w szkole.

Glottodydaktyk nie powinien mieć porażek dydaktyczno-wychowawczych, a jeśli je ma, to nigdy nie wini za nie dziecka, czy rodziców, ale tylko siebie.

Genialny Klimat

Zdrowy klimat i przytulne komfortowe pomieszczenia........

" GENIALNY KLIMAT" to nie tylko  wspaniała atmosfera, cudowni nauczyciele, czy też stworzone doskonałe warunki do tego, aby budować w dzieciach otwartość, asertywność, pewność siebie, sprawianie, aby były głodne poznawania otaczającego je świata.

Również ważnym elementem jest fizyczne miejsce, w którym swój czas spędzają przedszkolaki.

 

BudynekPrzedszkola KOLOROWE PUDEŁKO W RADOMIU został oddany do użytku w 2020 roku. Jego powierzchnia to ok .1000 m2. Znajdują się w nim sale dydaktyczne, (każda wyposażona w łazienkę), kuchnia, oraz dodatkowa sala zajęć ruchowych/gimnastycznych.

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu w przedszkolu dlatego zależało nam na tym, aby sale były bezpieczne i przestronne (sale mają nawet 80 m2). Wyposażone są w wentylację mechaniczną wraz z rekuperacją. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu powietrze jest wymieniane (świeże i czyste) w salach kilkukrotnie w ciągu godziny. Dodatkowo, aby zapewnić komfort przebywania w pomieszczeniach w upalne dni, wyposażyliśmy każdą salę w klimatyzację, delikatnie obniżając temperaturę w salach w stosunku do temperatury zewnętrznej.

Budynek spełnia rygorystyczne normy ppoż, budowlane i sanitarne. Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom projektanci zadbali o to, aby odległość z każdej sali do bezpiecznej ewakuacji była mniejsza niż 10m.

Przy przedszkolu znajduje się bezpieczny ogrodzony teren wraz z placem zabaw i ciekawymi miejscami do miłego spędzania czasu przez przedszkolaki.

Strefa zewnętrzna oraz sale są monitorowane przez system kamer.

 

Zapraszamy do Kolorowego Pudełka !!!

Zapraszamy do naszego przedszkola

International Dot Day - Dzień Kropki w Kolorowym Pudełku!

"What means the dot? ...creativity, courage, and collaboration"

Dot day is such a great day to celebrate creativity, courage, and collaboration, the celebration is easily one of the most fun days of the year! International Dot Day is a day to connect, collaborate, and create. It's also a great day for children to foster self-expression. :)

Podczas świętowania Dnia Kropki, nie zabrakło z nami Glottodydaktki! Okazało się, że poznane przez nas literki, skryły się w małych, kolorowych kropeczkach, aby świętować ten dzień razem z nami! :)

"What means the dot? ...creativity, courage, and collaboration"

Nadmorski Spacer w Kropli Wody

Nadmorski spacer w kropli wody- program picia wody z jodem.

Dzieci w naszym przedszkolu realizują program picia wody z jodem stworzony pod patronatem Uzdrowiska Wysowa Zdrój. Przedszkolaki codziennie piją wodę z jodem, pierwiastkiem niezbędnym do wytwarzania hormonów tarczycy, które wpływają m.in. na prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego i kostnego. Niezwykle ważną rolę w naszym organizmie ­ odgrywa właśnie jod. Jego niedobór prowadzi do obniżenia tzw. wyższych funkcji mózgu (m.in. zdolności efektywnego uczenia się, zapamiętywania i kojarzenia), skutkuje zwiększeniem częstości chorób tarczycy oraz nowotworów żołądka, ale także prowadzi do zaburzeń metabolizmu: osoby z niedoborem jodu mają skłonność do tycia, niezależnie od diety. Przy normalnym funkcjonowaniu organizmu, kiedy dostaje on z pożywieniem wystarczającą dawkę jodu, tarczyca wytwarza odpowiednią ilość hormonów, które regulują tempo przemiany materii ­ co przekłada się na szybkie spalanie tlenu, glukozy i tłuszczów na poziomie komórkowym, a to przyspiesza odchudzanie. Niedobór tych hormonów oznacza więc zmniejszenie metabolizmu komórkowego i związanych z tym procesów pozyskiwania energii. Nasz kraj to obszar niedoboru jodu, a braki tego cennego pierwiastka w codziennej diecie mogą dotykać około 40% Polaków ­ stąd powszechna profilaktyka, do tej pory oparta o jodowanie soli kuchennej. Jednak w świetle rekomendacji WHO powinniśmy zredukować spożycie soli o około 50%, co jednocześnie oznacza niestety ograniczenie źródła jodu. W tej sytuacji eksperci zalecają regularne jedzenie produktów naturalnie bogatych w jod ­ ryb morskich (np. dorsz, łosoś, płastuga), owoców morza, jarzyn (m.in. szpinak, brokuły), mleka i jego przetworów oraz picie wód mineralnych z oznaczonym stężeniem jodu.

Dzieci w naszym przedszkolu codziennie piją wodę z jodem

Drzwi Kolorowego Pudełka, zawsze otwarte dla wszystkich!!!

Zapraszamy dzieci do eksplorowania kolorów naszego przedszkola. :)

Drogi Rodzicu, zapraszamy, jeżeli chcesz poznać naszą placówkę i otrzymać wszelkie informacje na temat oferty, odwiedź nas już teraz przy ul. MARII FOŁTYN 6E W RADOMIU.

W trakcie dni otwartych Dzieci poznają naszą placówkę w warunkach naturalnych. To czas na eksplorowanie pomieszczeń przedszkola, nawiązanie pierwszej relacji z nauczycielem i podjęcie decyzji, czy chcę tu zostać :)

Jeżeli pragną Państwo poznać naszą placówkę zapraszamy do kontaktu oraz osobistego odwiedzenia przedszkola. 

Chętnie pokażemy nasze przedszkole oraz opowiemy o koncepcji pracy naszej placówki.

W Kolorowym Pudełku prowadzimy zapisy do 2 grup wiekowych. 

3 - latki, 4 - latki GRUPA LWIĄTKA
5 - latki, 6 - latki GRUPA TYGRYSKI

Do naszej placówki zapraszamy również Maluszki, które ukończyły 2,5 roku. :) 

Sekretariat przedszkola jest czynny codziennie w godzinach 8.00 - 16.00. W tym czasie jesteśmy do Państwa dyspozycji. Z uwagi na obecną sytuację zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego celem ustalenia godziny spotkania.

Do zobaczenia w Kolorowym Pudełku!!! :) 

Zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku... :)

Zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku... :)

 

Wraz z datą 01.09.2021 roku, oficjalnie zakończyliśmy okres wakacyjny i rozpoczęliśmy kolejny, przedszkolny rok. Nie możemy się już doczekać i zdaje się, nasze Przedszkolaki też, wielu nowych doświadczeń, które zdobędą w ich ulubionym przedszkolu. :) 

W oparciu o metodologię Glottodydaktyki, Dzieci będą poznawać zasady języka polskiego i matematyki. Czeka ich zatem zapoznanie z nowymi literkami, a także cyferkami. 

Czeka nas rok pełen pracy, połączonej z przyjemnością i zabawą! Oprócz wymienionej, nowozdobytej wiedzy, Przedszkolaki poznają kolejne słówka i całe wyrażenia z języka angielskiego i hiszpańskiego, a zadba o to Pani Ligia i Pani Yellene

Rozwój umysłowy Dzieci, będzie połączony z rozwojem ruchowym! Szeroka gama zajęć dodatkowych sprawi, że nasze Pociechy będą zwinne, odważne i silne, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. :)
 

Czeka nas suuuper rok!!! 

Polityka Prywaności